Wiadomości

Rozwód – jakiej pomocy potrzebujemy?

Coraz częściej słyszymy informacje o tym, jak wiele małżeństw kończy się rozwodem. Możemy też obserwować, jak wiele znanych osób zawiera małżeństwa po to, by zaraz się rozwieść – i to często po raz kolejny. Dlaczego jednak tak się dzieje?

Przyczyny rozwodów

Rozwód dla wielu par małżeńskich jest najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów. Bardzo często chodzi o różne problemy finansowe – utrata pracy, kredyty, utrata majątku. Czasem któryś z partnerów wyjeżdża za granicę do pracy, a w konsekwencji zaniedbuje rodzinę. Niektóre pary nie potrafią się ze sobą porozumieć i ciągle się kłócą. Bardzo często przyczyną rozwodów są też zdrady – któryś z małżonków znajduje sobie nowego partnera. Oczywiście powodów może być dużo więcej i są one inne dla każdej pary. Jak jednak poradzić sobie z rozwodem?

pomoc-prawna

Potrzebna pomoc prawna

Aby uzyskać rozwód, trzeba podjąć konkretne działania. Potrzebna nam będzie w takiej sytuacji pomoc prawna, którą uzyskamy oczywiście w kancelarii prawnej. Adwokat na początku będzie musiał poznać naszą sytuację oraz okoliczności rozwodu. Najpierw pomoże przygotować pozew rozwodowy, który musi mieć odpowiednią formę i zawierać określone informacje. Następnie trzeba określić, jakie są nasze oczekiwania względem rozwodu. W czasie takich spraw trzeba choćby dokonać podziału majątku oraz ustalić prawo do opieki nad dziećmi. Nasz adwokat przygotowuje nas do rozprawy, a następnie reprezentuje nasze interesy w sądzie. Z taką pomocą możemy przejść przez sprawę rozwodową szybko i bez większych komplikacji.

Dodaj komentarz