Podróże

Najpiękniejsze wyspy greckie

Grecja to kraj niezwykły, który cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Zachwyca piękną pogodą, historycznymi miejscami, cudownymi krajobrazami i wieloma innymi atrakcjami. Z pewnością warto jest odwiedzić ten kraj, a zwłaszcza jego piękne wyspy. Na które z nich szczególnie warto zwrócić uwagę?

źródło: voyage.pl

źródło: voyage.pl

Jedną z piękniejszych wysp greckich jest Itaka położona na Morzu Jońskim. Zachwycają tutaj przede wszystkim krajobrazy. Wybrzeża wyspy są skaliste, wyspa poprzecinana jest pasmami górskimi, licznymi wąwozami i uroczymi plantacjami winorośli. Na wyspie znajduje się wiele ciekawych miejsc i liczne zabytki. Znajduje się tu między innymi źródło Aretuzy, grota Eumajosa i Nimf. Stolica wyspy przyciąga zabytkową starówką oraz licznymi muzeami. Wyspa jest dość cicha i panuje na niej spokojny klimat. Jest to idealne miejsce do wypoczynku, w którym można nacieszyć się pięknem natury.

źródło: folegandros.com

źródło: folegandros.com

Inna ciekawa wyspa to Folegandros znajdująca się na Morzu Egejskim. W południowej części tej wyspy podziwiać można strome i przepiękne klify, które dochodzą nawet do 200 m n.p.m. Stolica tej wyspy – Chora znajduje się właśnie na jednym z tych klifów. Podziwiać można tutaj niezwykłe widoki, gdyż znajduje się ona tuż nad stromym urwiskiem.

źródło: kallisti.net.gr

źródło: kallisti.net.gr

Na wyspie znajduje się spory port, w jednym z miast możemy odwiedzić muzeum lokalnego folkloru i rękodzieła. Co ciekawe, to u wybrzeży tej wyspy można znaleźć najczystsze wody, a jej plaże należą do najpiękniejszych na całym świecie. Z pewnością warto zatem odwiedzić i tą wyjątkową wyspę.

Dodaj komentarz