Dzieci

Koniec roku blisko, a oceny liche

W czerwcu jak co roku zaczną odbywać się zakończenia roku oraz akademie z tej właśnie okazji. Niestety nie każdy uczeń będzie mógł się pochwalić dobrymi ocenami przed swoimi rodzicami. Głównie dlatego, że przez cały rok nie mogli przyłożyć się do nauki. Jak się jednak okazuje niektórzy rodzice nie chcą dopuścić do powtarzania klasy przez swoje dziecko, dlatego zapisują je na korepetycje z chemii czy matematyki.

korepetycje z chemii lubin

Z jakimi przedmiotami są problemy?

Okazuje się, że uczniowie mają problemy dosłownie z każdym przedmiotem. Choć szczególny prym wiodą oczywiście przedmioty ścisłe, typu: chemia, matematyka czy fizyka. Właśnie z tych przedmiotów najczęściej zamawiane są korepetycje. Inne przedmioty również okazują się problemowe, jednak najczęściej znacznie łatwiej je zaliczyć niż matematykę czy chemię. Głównie dlatego, że nad przedmiotami humanistycznymi należy przysiąść i się nauczyć. Z kolei z chemią czy matematyką jest tak, że należy ją zrozumieć, a najczęściej do tego potrzebny okazuje się korepetytor. Problemy oczywiście wynikają z dużych zaległości, które trzeba nadrobić, dlatego korepetycje z chemii czy matematyki cieszą się ogromnym powodzeniem przed końcem roku.

Duże zarobki?

Wydawać by się mogło, że przed zakończeniem roku korepetytorzy zbierają prawdziwe żniwa z oferowanych lekcji. Problem polega jednak na tym, że to również duża odpowiedzialność. Rodzice płacą za korepetycje z chemii czy fizyki i oczekują, że dzięki temu dziecko zaliczy przedmiot. Jeśli tak się nie stanie, wówczas obarczają winą samego korepetytora. Owszem można na tym zarobić, jednak czy taka odpowiedzialność jest warta rachuby i poświęconego czasu? Na to musi sobie odpowiedzieć sam korepetytor.

Dodaj komentarz