Podróże

Gdzie Polacy najchętniej spędzają wakacje?

W wakacje każda rodzina z dziećmi planuje jakiś wyjazd. Jest to czas poświęcony na wypoczynek, zabawę i czas tylko i wyłącznie dla najbliższych. Wakacje z dziećmi są jednak wymagające. Trzeba znaleźć odpowiednie miejsce oraz hotel. Chcemy, by dzieci dobrze się bawiły i miały z wakacji jak najlepsze wspomnienia. Dlatego szukamy miejsc, które zapewnią im liczne atrakcje. A jak Polacy najczęściej spędzają wakacje?

źródło: podrozniczo.pl

źródło: podrozniczo.pl

Okazuje się, że coraz mniej rodzin wybiera wakacje w Polsce. Wolą wybrać się za granicę, w miejsce gdzie mają zapewnione atrakcje, odpowiednie warunki oraz świetną pogodą. W zagranicznych kurortach dobrze bawią się i dzieci i rodzice. Korzystają z oferty hotelu, w którym się zatrzymają oraz chętnie zwiedzają najbliższe interesujące miejsca. Jakie kraje i miasta cieszą się największą popularnością?

źródło: travelplanet.pl

źródło: travelplanet.pl

Wiele rodzin chętnie odwiedza Londyn. Zapewne spora część osób wybiera się tam ze względu na rodzinę mieszkającą w Anglii. Jednak czas spędzony w Londynie to nie czas stracony. Można się z dziećmi wybrać do słynnego Legolandu oraz różnych parków rozrywki – połączeń sal zabaw, wesołego miasteczka z ZOO.

Bardzo popularna jest również Barcelona. To nie tylko miasto pełne zabytków. Mamy tam słynny Port Aventura, który jest największym parkiem rozrywki w Hiszpanii. Atrakcje, które oferuje są niezwykle różnorodne – składa się z 5 części tematycznych.

źródło: turystyka.interia.pl

źródło: turystyka.interia.pl

Celem podróży wielu rodzin staje się również Paryż. To w Paryżu znajduje się Disneyland, ale również inne parki rozrywki – park poświęcony Dzikiemu Zachodowi czy Asterixowi. Rodziny z dziećmi mają zatem naprawdę wiele opcji do wyboru. A takich miejsc w samej Europie jest jeszcze kilka.

Dodaj komentarz