Podróże

Do jakich parków tematycznych warto się wybrać?

Dopóki jeszcze sprzyja pogoda wiele osób planuje rozmaite wycieczki i wyjazdy. Można odpocząć, zrelaksować się lub po prostu odwiedzić jakieś interesujące miejsca. Wielu rodziców chętnie planuje takie wyjazdy pod kątem swoich pociech. A co może je szczególnie zainteresować? Na pewno ciekawym rozwiązaniem okaże się wycieczka do jakiegoś parku tematycznego, których na terenie Polski można znaleźć wiele. Sprawdźmy, które z nich cieszą się szczególną popularnością.

źródło: skikam.pl

źródło: skikam.pl

Na pewno warto wybrać się na wycieczkę do Pacanowa, gdzie znajduje się Europejskie Centrum Bajki. Pozwala ono przenieść się do świata baśni i ulubionych postaci bajkowych. Dzieci mogą podziwiać skrzaty, smoki, a szczególnie Koziołka Matołka. Ta słynna postać jest patronem Centrum Bajki w Pacanowie.

źródło: kamb.org

źródło: kamb.org

Koło Dęblina znajduje się miasteczko Mościska, w którym mieści się Farma Iluzji. Jest to niezwykły park tematyczny poświęcony złudzeniom oraz iluzjom. Do ciekawych obiektów, które mogą tutaj podziwiać dzieci należy choćby Latająca Chata Tajemnic, Studnia Nieskończoności czy lewitujący kran z którego leje się woda.

źródło: eko-polska.pl

źródło: eko-polska.pl

Ogromną popularnością cieszy się też Jura Park, który powstał w Krasiejowie. Można w nim podziwiać modele dinozaurów, których jest tutaj ponad 200. Są to dinozaury różnych gatunków i w różnych rozmiarach. Jura Park to idealne miejsce dla dzieci, które interesują się tym niezwykłymi zwierzętami. Poza tym, atrakcje takie cieszą nie tylko dzieci, ale często również rodziców.

Dodaj komentarz