Polska

Czas pełen przygód – wyjazd pod żagle

jachtJeśli znudziły cię wyjazdy do nadmorskich kurortów, kolejny dorsz z frytkami, kolejna czarna flaga przy delikatnym zmarszczeniu wody lub chcących Ci sprzedać wszystko tubylców, to na pewno zainteresują Cię nasze polskie Mazury. Jeziora i lasy znajdujące się w północno-wschodniej części naszego kraju dają ogromne możliwości wypoczynku.

Żeglarstwo relaksem nie dla każdego

Wyjazd pod żagle to nie weekendowy wypad, zwykle jeździ się na minimum tydzień, a najczęściej dwa. Należy zabrać ze sobą jak najmniej rzeczy, ale jednocześnie na tyle dużo, aby za każdym  razem kiedy przemokniemy możemy przebrać się w suche ubrania. Na łodzi musimy być gotowi do ciężkiej i pełnej poświęceń pracy. Żeglarstwo daje ogromną satysfakcję, pozwala także świetnie zintegrować się z całą załogą, np. w trakcie wejścia do portu wszyscy muszą współdziałać ze sobą jak komórki w organizmie.

Zakochani w żaglach

Ten kto po pierwszym rejsie wraca, z pewnością będzie wracać częściej. Niektórzy decydują się nawet na kursy na patent żeglarza jachtowego i sami pływają wynajętymi łodziami. A zakochać się jest łatwo, szczególnie kiedy po ciężkim dniu wpływa się do portu i zbiera przy ognisku. Takie wieczory należą do najpiękniejszych w życiu, szczególnie jeśli choć jedna osoba gra na gitarze i zna szanty.

Dodaj komentarz