Podróże

Ciekawe polskie atrakcje

Aby zobaczyć jakieś ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę. Wiele takich miejsc znajdziemy bowiem w Polsce. Trzeba jedynie umiejętnie ich szukać. Z pewnością jednak każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Oto kilka przykładów.

źródło: gdansk4u.pl

źródło: gdansk4u.pl

Półwysep Helski jest najdłuższym półwyspem polskim – ma długość 35 km. Kiedyś był to ciąg wysp, które połączyły się wskutek nanoszenia piasku przez prądy morskie. Działania fal nieustannie zmienia ukształtowanie półwyspu. Jest on wyjątkowo popularny i co roku odwiedzają go rzesze turystów. Znajduje się tutaj wiele ciekawych miasteczek, z Helem w roli głównej. Atrakcją Helu jest natomiast fokarium. Półwysep Helski to miejsce popularne dla osób lubiących surfing. Jest to też miejsce znajdujące się na trasie wędrówek różnych ptaków, dlatego cieszy się ogromną popularnością wśród ornitologów.

źródło: pomorskie.travel

źródło: pomorskie.travel

W Soszycy znajduje się natomiast najstarsza wodna elektrownia – Struga. Powstała on w roku 1896 i ciągle pracuje. Jest to obiekt bardzo zabytkowy, szczególnie pod względem technicznym. Znajduje się tutaj wiele oryginalnych urządzeń, jak choćby turbina z 1898 roku. Znajdują się w niej również najdłużej działające żarówki, wpisane do księgi rekordów Guinnessa.

źródło: parkwodny.pl

źródło: parkwodny.pl

Idealnym miejscem dla miłośników parków wodnych jest Kraków. W tutejszym Parku Wodnym znajduje się najdłuższa zjeżdżalnia, która ma 202 metry długości. Jest też całkiem wysoka – ma 18 metrów. Znajduje się wewnątrz hali basenowej, a można w niej osiągnąć prędkość nawet 50 km/h. Jest to ciekawa trakcja dla młodzieży i osób dorosłych.

Dodaj komentarz